img img
ico

marzec – sierpień
Lublin: Abramowicka
pn – pt 8:00 do 17:00 sobota 8:00 do 14:00
Lublin: Choiny
pn – pt 9:00 do 18:00 sobota 8:00 do 14:00

ico

wrzesień – luty
Lublin: Abramowicka
pn – pt 8:00 do 16:00 sobota 8:00 do 14:00
Lublin: Choiny
pn – pt 9:00 do 17:00 sobota 8:00 do 14:00

Donice

img

W naszym sklepie znajdziesz donice jakich szukasz. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Donice sklepy Lublin

Nasze sklepy z donicami:

  • Sklep Ogrodniczy Zielone Hobby – ul. Choiny 1
  • Sklep Ogrodniczy Zielone Hobby – ul. Abramowicka 43
  • Sklep Ogrodniczy Zielone Hobby – ul. Turystyczna 45

 

Szukasz eleganckich donic w Lublinie? Jesteś we właściwym miejscu! Donice stanowią solidną podstawę dla korzeni, ale również właściwie dobrane stanowią piękną dekorację pomieszczeń mieszkalnych, balkonów, tarasów czy przydomowych ogródków. Donice powinny być odpowiednio dobrane do gatunku i rozmiaru roślin, ale również odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych – deszczu, mrozu, wilgoci, czy też mocnych promieni słonecznych. Mają one bowiem za zadanie chronić glebę przed nadmiernym wyschnięciem lub zamarznięciem gleby. Powinny być stworzone z solidnego materiału, który nie zostanie zniszczony za sprawą silnego wiatru, mocnych i dużych opadów deszczu czy innych czynników zewnętrznych.

Aby zapewnić roślinom właściwy wzrost, donice powinny mieć odpowiedni rozmiar i głębokość. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest otwór służący do odprowadzania wody, a także powłoka filtrująca, która ma odprowadzić gromadzący się nadmiar wody w donicy. W sklepie zielonehobby oferujemy ogromny wachlarz donic w różnych rozmiarach i kolorach. Dodatkowo dysponujemy osłonkami plastikowymi, ceramicznymi różnego rodzaju dekoracjami. Priorytetem sklepu, który prowadzimy, jest satysfakcja i komfort naszych Klientów. Aby zrealizować ten cel, zatrudniamy tylko i wyłącznie doświadczony zespół. Nasi pracownicy to specjaliści z branży ogrodniczej, którzy chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniej donicy, a także dekoracji dla Twoich roślin i innych produktów.

Ogromna wiedza wraz z doświadczeniem i umiejętnościami, pozwalają im profesjonalnie pomagać Klientom w doborze odpowiednich dla nich rozwiązań. Korzystając z naszych usług i kupując u nas donice, możesz liczyć na miłą atmosferę i najwyższą jakość! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty donic!

 

Donice Lublin

 

Rodzaje sprzedawanych donic

Donice to funkcjonalne i estetyczne pojemniki, które wykorzystywane są do uprawy roślin. Wypełniane są substratem uprawowym, czyli ziemią, którą (rodzaj i ilość) dostosowuje się w zależności od wymagań danego gatunku. Ważnym ich elementem jest otwór odpływowy. Różnice dostępne są w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach, a także wykonane są z różnego rodzaju materiałów, np. porcelana, plastik, ceramika, czy nawet metal. Pod doniczką umieszcza się podstawkę, która gromadzi nadmiar wody, wydobywający się z otworu odpływowego. Zanim zdecydujemy się na zakup donicy powinniśmy zastanowić się dobrze, jaki rodzaj wybrać.

Donice plastikowe

Donice plastikowe można bardzo łatwo dostać, co świadczy o ogromnej ich popularności. Są dostępne w bardzo niskich cenach, przy czym należy wspomnieć, że jest bardzo duży wybór kolorów, rozmiarów, kształtów i wzorów. Plastik doskonale może imitować naturalny kamień, czy też drewno. Estetyka doniczek plastikowych zależy od jakości wykonania. Donice plastikowe warto przechowywać w miejscu, które nie jest nadmierne nasłonecznione, gdyż pod wpływem długotrwałego działania promieni słonecznych może ulec topieniu. Ogromną ich zaletą jest lekka struktura, dzięki czemu można podwieszać je na ścianach i umieszczać w różnych miejscach

Donice ceramiczne

Donice ceramiczne mają przepiękny, naturalny wygląd i w przeciwieństwie do donic plastikowych można je śmiało stawiać w miejscach nadmiernie nasłonecznionych. Są one również mrozoodporne, a więc świetnie chronią zarówno ziemię, jak i korzenie roślin, które są uprawiane na zewnątrz, przed mrozami. Ciężkość donic ceramicznych gwarantuje stabilność, dlatego też sprawdzą się one doskonale na balkonach i tarasach.

Donice drewniane

Donice drewniane są mniej popularne niż dwa powyższe rodzaje, jednakże warto się na nie skusić z dwóch istotnych powodów. Po pierwsze pozwalają ziemi oddychać. Po drugie świetnie pasują do ogrodów, gdyż wyglądają w otoczeniu roślin i kwiatów bardzo naturalnie, a poza tym są duże i stabilne.

Donice metalowe

Donice metalowe powstały z ocynkowanej blachy. Ich ogromną zaletą jest lekkość, dzięki czemu można przenosić je bez problemów z miejsca na miejsce. Można je odpowiednio ozdabiać, dzięki czemu nabierają wysokich walorów estetycznych. Decydując się na doniczki metalowe, warto postawić na te, wykonane z metalu wysokiej jakości.

 

Donice od Zielone Hobby

Mieszkasz w Lublinie lub okolicach tego miasta i planujesz zakup donicy? Sklep o nazwie Zielone Hobby ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Z pewnością znajdziesz tutaj produkt, jakiego potrzebujesz.
Wybór donicy wydaje się być prostą sprawą, tymczasem jest to bardziej skomplikowane, niż większość osób przypuszcza. Na pewno nie jest tak, że można wejść do sklepu i zdecydować się na zakup pierwszej donicy, jaką się zobaczy. Trzeba tą sprawę dokładnie przemyśleć, biorąc przy tym pod uwagę specyfikę roślin, które planujesz hodować. Jeżeli zakupiona przez Ciebie donica nie będzie spełniać potrzeb, jakich wymagają rośliny, będziesz musiał pojawić się w sklepie jeszcze raz. Lepiej jest od razu dokonać najlepszego możliwego wyboru, niż potem musieć naprawiać popełnione wcześniej błędy. Sam wybór materiału, z którego wykonana będzie zakupiona przez Ciebie donica, wymaga chwili zastanowienia. Jeżeli zdecydujesz się na drewno, z pewnością będziesz mógł cieszyć się atrakcyjnym wyglądem kupionego przez Ciebie produktu. Będziesz też zdecydowanie na czasie, ekologia jest teraz w modzie. Tak się jednak składa, że drewniana donica może nie być odporna na wilgoć. Poza tym korzenie stale rosnącej rośliny mogą ją uszkodzić. Wspomnieć też należy o cenie, produkty tego typu wykonane z drewna nie należą do najtańszych. Podobne dylematy można mieć także w przypadku, gdy zdecydujesz się na inny materiał.

Ważny jest również kształt donicy. System korzeniowy niektórych roślin preferuje okrągły jej kształt, ponieważ zapewnia on możliwość swobodnego wzrostu. Czasem decydują względy czysto ekonomiczne- okrągła donica to najtańsza opcja. Istotna jest również wielkość. Przykładowo kaktus preferuje niewielką doniczkę. Wiedzą o tym osoby na co dzień zajmujące się hodowlą roślin, przeciętny człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy. Każdy mieszkaniec Lublina zainteresowany hodowlą roślin w odpowiednio dobranej do ich potrzeb donicy może liczyć na fachową poradę w sklepie Zielone Hobby. Zatrudnione tutaj osoby posiadają dużą wiedzę na ten temat i chętnie dzielą się nią z klientami. Dzięki ich pomocy z pewnością zakupisz produkt, dzięki któremu hodowane przez Ciebie rośliny będą miały zapewniony swobodny wzrost.